Dvere podľa vašich požiadaviek


Modernou alternatívou, ktorá šetrí priestor a zachováva vám dostatočné presvetlenie je použitie sklenených dverí. Z hľadiska rôznych faktorov si viete vybrať z dverí, ktoré sú buď pevné otváravé alebo dvere posuvné, či skladacie. 

Sklenené dvere do interiéru sú veľmi zaujímavou voľbou, ktorá priestoru dodá neobyčajný charakter. V moderných interiéroch sa sklenené dvere objavujú stále častejšie, či už hovoríme o kancelárskych priestoroch alebo domácnostiach. Ako postupovať pri výbere sklenených dverí a čo si pri ich výbere ustrážiť?

Využiť sklo ako architektonický prvok nie je žiadnou novinkou. Tento materiál je medzi architektmi veľmi obľúbený, pretože sa dá využiť na tisíce spôsobov a jeho prispôsobenie konkrétnemu priestoru je pomerne jednoduché. Perfektne poslúži nielen na zachovanie presvetlenosti priestoru ale aj na oddelenie jeho jednotlivých častí. Svoje miesto medzi stále využívanejšími prvkami interiéru si nachádzajú aj celosklenené dvere.

 

posuvne dvere

Na sklenené dvere je vhodné myslieť vopred

Ak máte záujem o interiérové sklenené dvere, je dobré s týmto riešením počítať dopredu, najlepšie už pri návrhu stavebných otvorov. Sklenené dvere je možné namontovať aj v rámci rekonštrukcie už existujúcich priestorov, no v takom prípade je veľmi pravdepodobné, že náklady na montáž a prípravu budú o niečo vyššie.

Pri sklenených dverách je mimoriadne dôležité kvalitné kotvenie, je preto potrebné zohľadniť nosnosť stien, podlahy a stropu. Sklenené dvere je možné kotviť rôznymi spôsobmi, najčastejšie sa využíva kotvenie s pántami do steny. Okrem tohto riešenia je ale možné sklenené interiérové dvere namontovať ako posuvné s lištami na podlahe a v strope, posuvné do vnútra steny, prípadne zavesené na stropné kotvenie.

Sklenené dvere je možné montovať aj do zárubne, prípadne, ak to dovoľuje konštrukcia stavebných otvorov tak celkom bez zárubne. Veľmi elegantným riešením je napríklad skrytá zárubňa a hliníkové profily vyhotovené z eloxovaného hliníka, ktoré sú prispôsobené na použitie so sklenenými dverami. Profily je možné lakovať, takže ak to budete priať, farebne úplne splynú s okolitým priestorom.

 

Sklenené dvere môžu mať rôzne podoby

Sklenené dvere do interiéru si môžete vybrať v rôznych vyhotoveniach presne podľa účelu miestnosti, vášho vkusu či ostatných prvkov. Vybrať si môžete napríklad číre sklo, ktoré úplne priehľadné či satinované. V ponuke nájdete ale aj tzv. extra číre sklenené dvere, ktoré sú na prvý pohľad prakticky neviditeľné. Perfektne sa dajú využiť vtedy, ak chcete priestor opticky prepojiť. Ak vyžadujete ale viac diskrétnosti, je ich možné vybaviť jemnou „saténovou vrstvou“. Nechýbajú pritom ani dymové sklá, ktoré vám doprajú pocit súkromia.

Posuvné dvere sú bezrámové, povrchovo upravené, čím sú aj bezpečnostné a chránia nás pred zranením. Odolnosť (bezpečnosť) získava sklo jeho tepelným opracovaním – počas procesu kalenia.

sklenee posuvne dvere

 

Intimitu priestoru môžete zabezpečiť, ak si namiesto číreho skla vyberiete sklo matné – mliečne – satinované. Povrch skiel je možné upraviť vypieskovaním – použiť rôzne vzory, farby, motívy.

Všetky naše sklenené dvere na mieru sú jedinečné. Naše realizácie prispôsobujeme individuálne požiadavkám klienta.