Hudobné prekvapenie speváka Stinga na koncerte v Bratislave

Po viac ako ročnej prestávke sa na Slovensku opäť predstaví anglický spevák Sting, ktorý k nám pricestuje koncom júna tohto roka. Názov turné je totožný s názvom jeho najnovšieho albumu My songs.

veřejnost
 
Koncert v duchu rocku
Turné sa ponesie v rockovom duchu s novými aranžmánmi a predstavením najnovšieho albumu a začne sa koncertom už 30.júna 2019 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Otvorenie koncertu bude v rukách anglickej skupiny Wild Front, štvorice šikovných muzikantov zo Southhamptonu, ktorá už má na konte dva albumy Physics a Stripped. Rockovú tému Stingovho koncertu zachovajú aj tým, že zahrajú vlastné skladby v štýle indie – rocku. 

dav
 
Niečo zo života speváka
Anglický spevák Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, nie je len spevák, ale aj autor, hudobný skladateľ, herec a takisto horlivý aktivista. Začínal v skupine Police, ktorá vznikla v roku 1977 spolu s dvoma ďalšími hudobníkmi, Andym Summersom a Stewartom Copelandom. Za svoju kariéru vydali päť štúdiových albumov, sú držiteľmi šiestich cien Grammy a dvoch ocenení Brit Awards. Ako pocta ich dielu bolo uvedenie kapely do Rocknrollovej siene slávy v roku 2003. Nasledovala sólová dráha Stinga, počas ktorej  nazbieral 10 Grammy ocenení, dve ceny Brit, Emmy, Zlatý glóbus a takisto aj štyri nominácie na Oscara. Okrem toho bol nominovaný aj na Cenu Storočia časopisu Billboard Magazine a Osobnosť roka 2004 od MusiCares. 

Stal sa členom Skladateľskej siene slávy a dostalo sa mu pocty v podobe ceny za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award a tiež Kennedyho Centra. Tento sympatický spevák sa okrem spevu venoval aj hraniu, objavil sa vo vyše pätnástich filmoch, jeho nateraz posledný projekt bol muzikál s názvom Posledná loď, ktorý sám aj otextoval a zhudobnil a pripísal si aj nomináciu na cenu TONY. Spevák je známy aj ako filantrop a všemožne podporuje ľudskoprávne organizácie ako je Amnesty International, Rainforest Fund a Live Aid.

Obrovský záujem o lístky na nadchádzajúci koncert Stinga prinútil organizátorov ponúknuť do predaja ďalšie vstupenky, ktoré už po vypredaní nebude možné viac navýšiť. Koncert sľubuje perfektný hudobný zážitok, ktorý sa oplatí zažiť.