Písanie seo článkov je dôležité


Viete, prečo je dobré písať seo články? Na čo sú vlastne dobré a prečo ich potrebujete? Ako má vyzerať dobrý seo článok? Dozviete sa po prečítaní si môjho článku, cez ktorý sa to všetko dozviete. Seo spolupracuje s Google prehliadačom, kde si ľudia a aj bežný človek môže veľmi rýchlo nájsť čo hľadá a čo potrebuje. Je to veľmi rýchla cesta k dôležitým informáciám. Veď posúďte sami.

Článok obsahuje návod, ako tvoriť obsah na svojom webe, aby vyvolával nárast prirodzenej (organickej, neplatenej) návštevnosti.
Prečo vôbec písať články pre svoj web?
Vývoj vyhľadávacieho algoritmu Google je stále viac zameraný na kvalitu tematického obsahu na danom webe. To znamená, že na dosiahnutie dobrých pozícií a uspokojivých hodnôt organickej návštevnosti z vyhľadávania je popri dobre urobenom webe z hľadiska SEO článkov on page a dobre budovanom odkazovom portfóliu (SEO off page) nevyhnutný aj kvalitný a unikátny obsah.

webová stránka

Písať články vo svojej oblasti je dôležité aj z ďalších dôvodov:
Dokazujete, že sa vo svojej oblasti reálne vyznáte.
Dostávate sa ľuďom do povedomia cielene a dlhodobo.
Ľudia majú väčšiu tendenciu šíriť obsah, ktorý nie je výlučne a priamo komerčný, ale je užitočný pre širšie publikum.
Môžete zo svojho obsahu odkazovať na svoje produkty a služby, čo podporuje dané vstupné stránky s produktmi a zvyšuje počet konverzií (nárast predaja).

laptop, google

Zo SEO hľadiska je dôležité:
Že návštevníci sa dostanú na váš web cez vyhľadávače na základe rôznych viacslovných výrazov, cez ktoré by sa bez dobrého obsahu na váš web vôbec nedostali.
Ľudia na váš web budú prirodzene odkazovať zo sociálnych sietí (znázornenie je na schéme nižšie).
A prirodzené odkazové portfólio, ako aj unikátny tematický obsah posilní zároveň doménu ako celok, čiže aj relevantné vstupné stránky s produktmi či službami.